| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 15 × 14.5 cm |
Tiana Antique Brass Double Wall Light
£37.99
Our stunning Tiana double wall light is supplied with a pull cord switch. Finished with an antique brass effect, this light fitting is dimmable and is also suitable for use with LED bulbs.
This beautiful light fitting is also available as a single wall light here, or as a ceiling chandelier here.
Dimensions: W12 x D15 x H14.5cm.
| Bulb Type | 2 x 60W E14 candle (bulbs not included) |
| Product Lumens | 650 |
| Lumens Per Watt | 11 |
| Switch Type | Pull cord switch |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 20 |
Out of stock
You may also like…
SALE 
Tiana Antique Silver Chandelier
£112.99Original price was: £112.99.£99.99Current price is: £99.99.SALE 

Talia Three Lamp Chandelier
£146.99Original price was: £146.99.£129.99Current price is: £129.99.SOLD OUT 
Tiana Antique Brass Single Wall Light
£29.99SOLD OUT 
Tiana Antique Brass Chandelier
£112.99Original price was: £112.99.£99.99Current price is: £99.99.
Related products


Frosted Grey Glass Lantern with Rope Detail and LED
£19.95SALE 

Antique Gold Marching Hares Lamp With Green Velvet Shade
£79.99Original price was: £79.99.£69.99Current price is: £69.99.

Round Ceramic Lattice Hurricane Lantern
£19.95

Set of Three Wooden Lanterns With Archway Design
£219.99


















