| Weight | 1.96 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 46 × 54.5 cm |
Talia Three Lamp Chandelier
£146.99 Original price was: £146.99.£129.99Current price is: £129.99.
Our stunning Talia three lamp, semi-flush ceiling chandelier has been finished in a chrome-effect plate with clear crystal glass detail and droplets.
This beautiful light is IP44 rated so it’s suitable for use in the bathroom as well as other living spaces, it’s also dimmable and suitable for use with LED lamps.
This chandelier is available in various sizes as well as a matching wall light; see our Talia Five Lamp Chandelier, our Talia Eight Lamp Chandelier and our Talia Wall Light.
Dimensions: W46 x D46 x H54.5cm.
| Bulb Type | 3 x 18W G9 clear capsule (bulbs not included) |
| Product Lumens | 204 |
| Lumens Per Watt | 11 |
| Kelvin | 2,800 |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 44 |
In stock
You may also like…
SALE 
Celeste Eight Lamp Chandelier
£222.99Original price was: £222.99.£189.99Current price is: £189.99.SALE 

Talia Five Lamp Chandelier
£234.99Original price was: £234.99.£199.99Current price is: £199.99.SOLD OUT 

Talia Eight Lamp Chandelier
£434.99Original price was: £434.99.£399.99Current price is: £399.99.
Related products
SALE 

Naxos Large Antique White Vase
£129.99Original price was: £129.99.£109.99Current price is: £109.99.SOLD OUT 

White Orchid in Stone Pot
£109.99Original price was: £109.99.£99.99Current price is: £99.99.SALE 

White Hydrangea Bouquet
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.SOLD OUT 

Woman’s Head Icon
£59.99Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.



























