| Weight | 1.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 41.5 × 49 cm |
Tiana Antique Brass Chandelier
£112.99 Original price was: £112.99.£99.99Current price is: £99.99.
Our stunning Tiana chandelier is a five lamp ceiling light with an adjustable drop, it can also be converted to a flush fitting. Finished with an antique brass effect, this chandelier is dimmable and is also suitable for use with LED bulbs.
This beautiful light fitting is also available in an antique silver colour here and matching wall lights are available too.
Dimensions: W41.5 x D41.5 x H49cm.
| Bulb Included | No |
| Bulb Type | 5 x 60W E14 candle (bulbs not included) |
| Product Lumens | 650 |
| Lumens Per Watt | 11 |
| Cable Length | 400 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 20 |
Out of stock
You may also like…
SALE 

Talia Five Lamp Chandelier
£234.99Original price was: £234.99.£199.99Current price is: £199.99.SALE 
Tiana Antique Silver Chandelier
£112.99Original price was: £112.99.£99.99Current price is: £99.99.SALE 

Talia Three Lamp Chandelier
£146.99Original price was: £146.99.£129.99Current price is: £129.99.SOLD OUT 
Tiana Antique Brass Double Wall Light
£37.99
Related products
SOLD OUT 

Winter Bunny Rabbit – Large
£34.99Original price was: £34.99.£28.99Current price is: £28.99.SALE 

Darcy Antique White Vase
£79.99Original price was: £79.99.£69.99Current price is: £69.99.SALE 

Large White Orchid and Fern Garden in Root Ball
£79.99Original price was: £79.99.£63.99Current price is: £63.99.SOLD OUT 

White Orchid in Stone Pot
£109.99Original price was: £109.99.£99.99Current price is: £99.99.



















