| Weight | 4.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 78 × 78.5 cm |
Celeste Eight Lamp Chandelier
£222.99 Original price was: £222.99.£189.99Current price is: £189.99.
Our stunning Celeste eight lamp chandelier has been finished with clear acrylic beading, facets and droplets. It comes with a fully adjustable chain to extend the drop of the light up to a maximum 1.8m and is dimmable.
Dimensions: W78 x D78 x H78.5cm.
| Bulb Type | 8 x 60W E14 candle (bulbs not included) |
| Product Lumens | 650 |
| Lumens Per Watt | 11 |
| Cable Length | 1,800 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 20 |
In stock
You may also like…
SALE 

Talia Three Lamp Chandelier
£146.99Original price was: £146.99.£129.99Current price is: £129.99.SALE 

Talia Five Lamp Chandelier
£234.99Original price was: £234.99.£199.99Current price is: £199.99.SOLD OUT 

Talia Eight Lamp Chandelier
£434.99Original price was: £434.99.£399.99Current price is: £399.99.
Related products
SOLD OUT 

White Orchid in Glass Pot
£109.99Original price was: £109.99.£87.99Current price is: £87.99.SALE 

White Hydrangea Bouquet
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.SALE 

Deep Stone Heart Dish
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.SALE 

Fern Bunch
£39.99Original price was: £39.99.£32.99Current price is: £32.99.



















