| Weight | 2.001 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 39.5 × 34.7 cm |
Nura Outdoor Barn Wall Light Large Black
£99.99
Inspired by traditional nautical design, this attractive Nura exterior barn wall light features a matt black finish metalwork in the industrial style. Made from stainless steel, glass and corrosive resistant aluminium, this fabulous light features a dimmable function and perfectly pairs with E27 LED filament lamps. This is IP44 rated and suitable for outdoor use.
This gorgeous lamp is also available in a smaller size here and also in gloss stone here.
Dimensions: W25.5 x D39.5 x H34.7cm.
| Product Zone | Outdoor |
| Bulb Type | 10W LED E27 |
| Product Lumens | 86 |
| Lumens Per Watt | 81 |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class |
In stock


















