| Weight | 0.738 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 25 × 19.7 cm |
Francesca Wall Light Antique Brass
£79.99 Original price was: £79.99.£59.99Current price is: £59.99.
Our retro style Francesca wall light, finished in antique brass plate. Featuring an adjustable knuckle and accessible on/off toggle switch, pair this wall light with filament LED lamps for that perfect industrial style. The ideal addition for today’s stylish homes to create that on-trend bar, bistro look.
A matching desk lamp, floor lamp and ceiling pendant is also available. View the entire range of Francesca lighting here.
Dimensions: W15 x D25 x H19.7cm.
| Bulb Quantity | 1 |
| Bulb Type | E14 Golf |
| Switch Type | Toggle switch |
| Dimmable | Yes |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 20 |
In stock
You may also like…
SALE 

Francesca Pendant Light Antique Brass Small
£109.99Original price was: £109.99.£89.99Current price is: £89.99.SOLD OUT 

Francesca Pendant Light Antique Brass Large
£154.99Original price was: £154.99.£109.99Current price is: £109.99.SALE 

Francesca Floor Lamp Antique Brass
£259.99Original price was: £259.99.£199.99Current price is: £199.99.SALE 

Francesca Antique Brass Desk Lamp
£124.99Original price was: £124.99.£89.99Current price is: £89.99.
Related products
SALE 

Heavy Large Antique Silver Fire Screen
£109.95Original price was: £109.95.£87.96Current price is: £87.96.SALE 

Small Hebe Globe Pot
£26.99Original price was: £26.99.£22.99Current price is: £22.99.SALE 

Deep Stone Heart Dish
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.SALE 

White Hydrangea Bouquet
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.


























