| Weight | 2.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 29 × 46 cm |
Francesca Desk Lamp Matt Black
£129.99 Original price was: £129.99.£99.99Current price is: £99.99.
Our retro style Francesca desk lamp, finished in matt black paint with aged pewter plated details. Featuring an adjustable knuckle and accessible on/off toggle switch, pair this table light with filament LED lamps for that perfect industrial style. The ideal addition for today’s stylish homes to create that on-trend bar, bistro look.
This gorgeous lamp is available in a choice of colours and a matching floor lamp, wall light and ceiling pendant are also available. View the entire range of Francesca lighting here.
Dimensions: W15 x D29 x H46cm.
| Bulb Type | E14 Golf (bulb not included). |
| Cable Length | 1,500 mm |
| Switch Type | Toggle switch |
| Dimmable | Non-dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 2 |
| IP Rating | 20 |
In stock
You may also like…
SALE 

Francesca Antique Brass Desk Lamp
£124.99Original price was: £124.99.£89.99Current price is: £89.99.SALE 

Francesca Floor Lamp Matt Black
£229.99Original price was: £229.99.£179.99Current price is: £179.99.SALE 

Francesca Pendant Light Matt Black Small
£99.99Original price was: £99.99.£79.99Current price is: £79.99.
Related products
SOLD OUT 

Large White Orchid in Stone Pot
£239.99Original price was: £239.99.£188.99Current price is: £188.99.SALE 

Darcy Antique White Vase
£79.99Original price was: £79.99.£69.99Current price is: £69.99.SALE 

Hand-Turned Stag Companion Set in Polished Nickel
£149.99Original price was: £149.99.£110.99Current price is: £110.99.SOLD OUT 

Winter Bunny Rabbit – Large
£34.99Original price was: £34.99.£28.99Current price is: £28.99.
























