| Weight | 1.874 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 46 cm |
Francesca Antique Brass Desk Lamp
£124.99 Original price was: £124.99.£89.99Current price is: £89.99.
A retro style adjustable desk lamp, finished in antique brass plate. Made from steel and featuring an adjustable knuckle and accessible on/off switch, pair this table light with filament LED lamps for that perfect industrial style. The ideal addition for today’s stylish homes to create that on-trend bar, bistro look.
This gorgeous lamp is available in a choice of colours and has a matching floor lamp, ceiling pendant lights and wall lights. View the entire range of Francesca lighting here.
Dimensions: W15 x D15 x H46cm.
| Bulb Included | No |
| Bulb Type | 40W E14 golf |
| Product Lumens | 400 |
| Lumens Per Watt | 10 |
| Cable Length | 1,500 mm |
| Switch Type | Toggle switch |
| Dimmable | Non dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 2 |
| IP Rating | 20 |
In stock
You may also like…
SALE 

Francesca Floor Lamp Antique Brass
£259.99Original price was: £259.99.£199.99Current price is: £199.99.SOLD OUT 

Francesca Pendant Light Antique Brass Large
£154.99Original price was: £154.99.£109.99Current price is: £109.99.SALE 

Francesca Wall Light Antique Brass
£79.99Original price was: £79.99.£59.99Current price is: £59.99.
Related products
SALE 

Oversized White Hydrangea
£25.99Original price was: £25.99.£22.99Current price is: £22.99.SALE 

Darcy Antique White Vase
£79.99Original price was: £79.99.£69.99Current price is: £69.99.SOLD OUT 

Rectangular Perugia Vase Medium
£29.99Original price was: £29.99.£26.99Current price is: £26.99.SALE 

Large White Orchid and Fern Garden in Root Ball
£79.99Original price was: £79.99.£63.99Current price is: £63.99.
























