| Weight | 6.485 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 29 × 121 cm |
Aria Floor Light
£302.99 Original price was: £302.99.£269.99Current price is: £269.99.
Our unique, contemporary Aria floor light with flowing illuminated curves, the perfect addition to today’s modern interiors. With a sleek chrome-plated finish, white diffuser and integrated LED, this super floor light is sure to make a statement.
See also our matching Aria Ceiling Light, Aria Pendant Light and our Aria Table Lamp here.
Dimensions: W29 x D29 x H121cm.
| Colour | Chrome / White |
| Material | Acrylic, Aluminium alloy, Steel |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Quantity | 1 |
| Bulb Type | 22W LED module (SMD 2835) Warm White |
| Switch Type | Inline foot switch |
In stock
You may also like…
SALE 

Aria Ceiling Light
£302.99Original price was: £302.99.£259.99Current price is: £259.99.SALE 

Aria Table Light
£128.99Original price was: £128.99.£119.99Current price is: £119.99.SALE 

Aria Pendant Light
£358.99Original price was: £358.99.£299.99Current price is: £299.99.
Related products
SOLD OUT 

Large White Orchid in Glass Pot
£229.99Original price was: £229.99.£182.99Current price is: £182.99.SALE 

Small Hebe Globe Pot
£26.99Original price was: £26.99.£22.99Current price is: £22.99.SALE 

Large Stone Potted Orchid With Roots
£149.99Original price was: £149.99.£119.99Current price is: £119.99.SALE 

Large White Orchid and Fern Garden in Root Ball
£79.99Original price was: £79.99.£63.99Current price is: £63.99.


































